Вибори на Донбасі під час окупації російськими військами-таку думку висловив посол Німеччини,а пізніше підтримав МЗС ,як офіційну позицію Німеччини для виконання Мінських домовленостей.

Подібна ситуація склалася в Німеччині в 1945-1989 роках під час окупації Радянським Союзом східної частини Німеччини. Західна Німеччина не мала доступу до східних територій,тому проводила самостійну політику,яка привела до високого розвитку економіки,сільського господарства ,демократії. А в цей час східна Німеччина будувала соціалізм під окупацією. В результаті на Заході створили Мерседес, Ауді, БМВ ,Фольксваген, Порш ,а соціалістична Німеччина створила пластиковий Трабанд , вартістю 100$. В 1989 році розлючені німці зі східної частини штурмували стіну,що розділяла дві частини країни і воз"єднались.

А могла б Німеччина йти іншим шляхом і провести вибори на окупованій частині,не маючи доступу до цих територій. В результаті Німеччина втратила б самостійність у внутрішній і зовнішній політиці, і найбільше б на що вона спромоглася - створити спільний Трабанд, можливо не повністю пластиковий і вартістю 150$.

Україна вимушена враховувати досвід успішних країн і не повторювати помилок невдах.А до високорозвиненої демократичної України з радістю приєднаються окуповані території.

 

Ворона В.